Neden İtalyanca?

Neden bugün birçok insan İtalyanca öğreniyor? Diğer dillerin siyasi ve ekonomik önemine rağmen, İtalyancaya göçü bilmeyen ülkelerde bile İtalyanca öğrenen insan sayısı giderek artıyor. Bunun en bilinen gerekçesi, kültürel zenginleşmedir, turizm ya da sevilmesidir, bundan gelen öğrenme ve iş ihtiyacıdır. İtalyanca bir kültür dilidir, Dante’nin dilidir, güzel şarkıların duyguların dilidir. Büyük sanatçıların, ressamların, şairlerin, yazarların, filozofların dilidir. Ayrıca latinceyle birlikte Vatikan Şehri’nin resmi dili olduğundan, Papa’nın dilidir.
İtalyan dili müzikal, kapsamlı, farklı ve çok zengin bir dildir, bu yüzden İtalyancayı kavramak diğer dilleri kavramaktan daha kolaydır ve daha çok sevilir.
Ayrıca İtalyanca bir ‘Made-inItaly’ yani bir marka dilidir:İtalyan modasının, İtalyan mutfağının, İtalyan arabalarının dilidir. Bununla birlikte kalite demektir, tarz demektir ve bir yaşam şeklidir. İtalyanca hayattan zevk almak demektir.
İtalyanca,sanat eserleriyle,peyzajla ve zevkle donanmış İtalya’nın önemli bir parçasıdır. Ayrıca İtalyanlar, yaratıcı, sempatik ve sıcakkanlı insanlardır. İtalyanca konuşmak insanın kültürel ve profesyonel olarak bakış açısını genişleten bir kaynaktır. İtalyan endrüstrisi dünyanın en önemlileri arasındadır.

Precedente Tommaso D'Aquino Successivo Info - Turco