Dlaczego warto uczyć się włoskiego?

Dlaczego dziś tak wiele osób uczy się włoskiego? Mimo dużego znaczenia politycznego i ekonomicznego innych języków, liczba osób uczących się włoskiego stale rośnie; również w krajach, do których nie dotarli imigranci z Włoch.

Najczęstsza motywacja do nauki to chęć kulturowego wzbogacenia się, której towarzyszą potrzeby naukowe, zawodowe, turystyczne lub powody uczuciowe.
Włoski to język kultury, język Dantego, bel canto, poezji. Jest językiem wielkich artystów, malarzy, poetów, pisarzy, filozofów. To także język Papieża, będący, wraz z łaciną, językiem urzędowym Watykanu.
Język włoski to język melodyjny, otwarty, różnorodny i bogaty, dzięki czemu zrozumienie go jest łatwiejsze, a także przyjemniejsze, niż innych języków.
Ale włoski towarzyszy również produktom „Made In Italy”: to język mody, kuchni i samochodów. Wszystko to stanowi synonim jakości, stylu i sztuki życia. To także „Dolce Vita”.

Język włoski to ważna część Italii pełnej skarbów kultury i sztuki, pięknych krajobrazów, magii. A Włosi to ludzie kreatywni, sympatyczni, ciepli.
Mówienie po włosku to sposób na rozwój – osobisty, kulturalny i zawodowy.
Przemysł włoski pozostaje jednym z najbardziej liczących się na świecie.

Precedente ¿Por qué estudiar italiano? Successivo Info - Polacco